Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şirketleri

Yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörünün Türkiye’deki geçmişi 25-30 yıl öncesine dayanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avrupa’da eğitim ile başlayan yolculuk bugün dünyada eğitim merkezi olan her ülkeyle devam etmektedir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerinin en fazla olduğu şehir İstanbul’dur neredeyse her semtinde en az bir yurtdışı eğitim danışmanlığı bulabileceğiniz şehirde firmalar yoğun olarak Taksim, Beşiktaş ve Kadıköy semtlerinde yer almaktadır. İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir ve diğer bazı büyük şehirlerde de yurtdışı eğitim danışmanlıkları karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışı eğitim danışmanlıkları da kendi içlerinde ayrılır ve öğrencilere farklı alanlarda hizmet verirler. Örnek olarak; Work & Travel, Yurtdışında Üniversite, Yurtdışında Lise, Dil okulu Yaz okulu ve Sertifika programları yapan kendi konularında uzmanlaşmış birçok yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bulunmaktadır.

Yurtdışında eğitim almak isteyen bireylerin önlerinde üç aşama bulunmaktadır. Bunlar, Karar verme, Kayıt ve vize aşamalarıdır. Bu aşamaları bir öğrenci kendi başına yapamaz mı tabii ki yapabilir. Öğrenci burada ancak öneriler ve deneme yanılma yöntemleri ile sonuca ulaşabilecek ve risk alacaktır. İlk risk okul seçimi ile başlar, okulları tanımayan, eğitimleri konusunda ancak internet ya da görsel broşürler yardımı ile kayıt olan öğrenci eğitimi başladığında hayal kırıklığına uğrayabilir. Fakat yurtdışı eğitim danışmanları önerdikleri okulları gitmiş-görmüş, eğitim kalitelerini yakından bilen, orada daha önce eğitim alan öğrencilerin geri bildirimleri ile okullar hakkında profesyonel bilgi alabileceğiniz kişilerdir. Hangi okula kayıt yapılması, okulun kalitesi, fiyat aralığı ve öğrenci memnuniyeti konularına tam hakimdir. Bunun yanında bütçenize en uygun ve en kaliteli eğitim alabileceğiniz okullar konusunda da uzmandırlar. Vize prosedürü ise danışmanların hâkim olduğu bir diğer konudur. Profesyonel olarak hazırlanmış bir dosya ile ilk defa hazırlanacak olan eksiklikleri ve hataları bulunan bir dosya konsoloslukta aynı şansa sahip olmayacaktır. Öğrenci açısından n mantıklı davranış deneyimli, sektörde tanınan bilinen, binlerce öğrencinin eğitim almasını sağlamış, okulların her birini gezmiş-görmüş, eğitim sistemini ve akademik personelini tanıyan, okullar arasında çok kolayca kıyaslama yapabilen, öğrencinin isteği, arzusu, kişisel beklentileri ve bütçesine en uygun okulu hemen önerebilecek bir yurtdışı eğitim danışmanlığı acentesi ile görüşmesidir. Yurtdışı eğitim danışmanlığını nasıl seçeceğini bilemeyen, güvenemeyen ve karar veremeyen öğrenciler için Türkiye’de hizmet veren yurtdışı eğitim danışmanlığı dernekleri bulunmaktadır. Bu derneklere üye olan danışmanlık firmalarının üzerinde bu sivil toplum kuruluşlarının bir yaptırım ve ceza sistemi bulunmaktadır.

Yurtdışı eğitim danışmanı öğrencinin beklentileri, dil seviyesi, aldığı eğitimler ve bütçesini hakkında bilgi edinir. Edindiği bilgiler ile ülke, şehir ve okul planlaması yapar. Eğitim danışmanı ülke ve şehir seçimlerini yaparken öğrencinin kişiliğine uygun, mutlu olacağı en uygun seçenekleri sunar. Okulun seçilmesi konusunda kişinin dil seviyesi, eğitim aldığı okullar ve bütçesi önemlidir.

Tüm kararlar verildikten sonra öğrencinin vize dosyası hazırlanır. İstediği taktirde uçak bileti alınır ve havaalanı transferleri yapılır. Öğrencinin eğitimi sonlanıp ülkeye dönene kadar yurtdışı eğitim danışmanı destek vermeye devam eder.

yurtdışı eğitim hakkında daha fazla bilgi için http://www.afegitim.com/ ziyaret edin

Published at: Articlicious Article Directoryhttp://articlicious.com

Click here for Article Source

%d bloggers like this: