İngiltere Dil Okulları ve Yurtdışı eğitim

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen Türk  öğrencilerin çoğu İngiltere dil okullarını seçer. Öğrencilerin tercihlerini İngiltere’den yana kullanmalarının en önemli sebeplerinden biri; İngiltere’nin Türkiye’ye olan yakınlığıdır. Sebeplerden bir diğeri ise Türkiye’de ilk orta ve lise eğitimi süresince daha ziyade öğrencilere İngiliz İngilizcesinin öğretilmesidir. Listenin başında İngiltere Dil Okullarının gelmesinde elbette Yurtdışı Eğitim Acentelerinin de payı büyük. İngilizce dil eğitimi sunan kurumlar içerisinden zincir dil okulları olduğu gibi butik dil okulları da var.  Sunduğu kaliteli ve birebir eğitim standartlarıyla butik okullar öğrenciler tarafından daha çok tercih ediliyor. Butik dil okullarının İngiltere’de etkin bir şekilde bulunması İngiltere’yi, Yurtdışı dil eğitiminde en çok tercih edilen ülkeler listesinde birinci sıraya taşıyor. Türk öğrencilerin üzeride titizlikle durduğu diğer bir konu ise konaklama seçenekleri. İngiliz bir ailenin evinde konaklamak ve okuldaki eğitimin ardından günün kalan kısmında aile bireyleriyle pratik yapmak İngilizce öğrenme hızını iki kat arttıracaktır. İngiltere dil okulları her yaşta ve her seviyeye uygun program sunar. İngiltere dil okulları bünyelerinde genel İngilizcenin yanı sıra, mesleki İngilizce, genel iş İngilizcesi, akademik yıl programları, 8-19 yaş grubu aktiviteli yaz okulları, executive programlar, sınav hazırlık kursları(TOEFL, IELTS…vb) ve Teacher training kurslarını barındırırlar. Eğitim ve eğitmen kalitesini ön planda tutan ve British Council tarafından onaylanmış İngiltere dil okulları her yıl Türkiye’de düzenlenen Yurtdışı eğitim fuarları aracılığı ile de Türk öğrencilere kendi ülkelerinde tanıtım yaparlar.

İngiltere’de ki gerek zincir gerekse butik dil okulları yalnızca Türk öğrenciler tarafından değil dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlarlar. Bu okulların bu denli talep görmelerinde elbette okulların sunduğu eğitim kalitesi ve  eğitim standartları belirleyici etkenlerdendir.

Yurtdışı Eğitimin en önemli dallarından biri olan İngiltere dil kursları; eğitim verdikleri okul binalarının kalitesinden, bulundukları lokasyon ve eğitmen kadroları konusunda da titiz davranırlar. Dil okulunun bulunduğu şehirdeki İngiliz vatandaşlarının yoğunluğu öğrenciler açısından dikkat edilen en önemli hususlardan biridir zira İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyen birinin okul eğitimi sonrasında günlük yaşam içerisinde pratik yapma arzusu kişinin en doğal talebidir. Şayet dil eğitimi almak isteyen kişi pratik ihtiyacını günlük yaşam içerinide gideremiyorsa gerek maddi gerekse zaman açısından sıkıntıya düşecektir. Eğitim danışmanının temsilciliğini yaptığı okulların bulundukları bölge ve okulun donanımları hakkında detaylı bilgiye sahip olması öğrenciyi doğru yönlendirmesi noktasında büyük rol

oynar. Bu anlamda  dil okullarının ülke temsilciliklerini seçerken dikkatli olmaları ve eğitim danışmanlarını titizlikle seçen Yurtdışı Eğitim Acentelerine resmi temsilcilik vermeleri de kişinin kariyer planını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır. Kısacası Yurtdışı Eğitim zincirini halkalarının sağlamlığı, sektörün devamlılığı ve verimliliği açısından büyük önem taşır. İngiltere’de ve Türkiye’de bu zincirin halkalarını oluşturan, İngiltere dil okulları ve Türkiye’de ki Yurtdışı eğitim şirketlerinin senkronize bir şekilde ve dürüst çalışmaları farklı alanlarda eğitim almak isteyen Türk vatandaşlarına kaliteli hizmet alma imkanı sunacaktır.

Hakkında daha fazla bilgi için yurtdışı yaz okulları ziyaret edin  http://www.afegitim.com/

Published at: Articlicious Article Directoryhttp://articlicious.com

Click here for Article Source

%d bloggers like this: