Yurtdışı Eğitimde En Doğru Tercih İçin Ne Yapılmalıdır?

Yurtdışı eğitime gitmek isteyen herkesin en birinci amacı kaliteli bir eğitim alabilmektir. Bunun için en doğru seçimi profesyonel bir destekle sağlayabilir.  Yurtdışında eğitim almak isteyen herkesin,  daha öncesinde eğitim alacağı bölge ve okulları görüp karar verme şansı olamıyor.  Bu nedenle güvenilir bir kaynaktan, bir eğitim danışmanından destek alması en doğru seçimi yapmasında çok etkili olacaktır.

Yurtdışı eğitim çok önemli bir karar. Dolayısıyla, kar-zarar hesabının en doğru şekilde yapılası şart.  Kişi öncelikle kendini çok iyi tanımalı, ne istediğini, nasıl mutlu olabileceğini danışmanına çok  iyi aktarmalı zira sonucu çok can acıtıcı olabilir. Birinin çok sevdiği ve fayda gördüğü bir okul bir diğerine yaramayabilir.  Birini çok mutlu eden bir bölge, diğerine çok sıkıcı ya da yavan gelebilir. O nedenle öğrenci adayı kendisini eğitim danışmanına çok güzel bir şekilde ifade etmelidir.  Kişinin özelliklerine, eksiklik ve beklentilerine ülke, bölge ve okul seçimi yapılabilir. Yanlış bir tercih kişinin tüm planlarını altüst edebilir. Geleceği ile ilgili verilen bu karar, hem parasının hem de zamanının çöpe gitmesine neden olabilir. Bu iki değer de bir daha geri gelmeyecek şekilde yok olacaktır. O nedenle seçimlerin nokta atışı ile yapılması şart. Bunun için de en doğru yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasını seçmek gerekiyor.

Peki en doğru yurtdışı eğitim danışmanlığı firması nasıl seçilir? Burada en önemli faktör firmanın ne kadar tecrübeli olduğudur.  Bir diğer kriter, firma çalışanlarının ne kadar süredir bu işi yaptığıdır.  Bir eğitimin danışmanın birinci asli görevi; tecrübe, iş bilirlik, karşıdakini anlama ve tarafsız bir iyi niyetle  kişi için en doğru kararın verilmesinde yardımcı  olmaktır. Bu en önemli aşama hallolduktan sonra sıra prosedürün işleminse gelir. Her ülkenin farklı kayıt ve vize prosedürü vardır.  Bir eğitim danışmanı tüm bu farklılık ve prosedür detaylarını kişi için çözümler ve yönlendirir.  Ülkemizde pek çok ‘yurtdışı eğitim danışmanlığı’ şirketi bulunuyor. Bu şirketler içerisinden tercih yaparken UED (Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) ve YEDAD (Yurtdışı Eğitim Danışmanları ve Acenteleri  Derneği ) üyesi olmasına dikkat edebilirisiniz.   Danışmanlık şirketleri  çok merkezli olmakla beraber tek merkezden yönetilerek Türkie’yin  dört bir yanına eşit şekilde hizmet verebilir.  Teknoloji iletişim konusunda yardımcı çok yardımcı oluyor. Gerek e-mail, gerek, telefon ve gerekse kargoyla dosyaları kontrolü ve yönlendirmesi yapılabiliyor.   Vize formlarının doldurulması online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Bir danışmanlık firması gönderdiği öğrencilerin yurtdışındaki eğitimi bitip dönene kadar destek vermesi gerekmektedir.  Eğitimi sırasında okul ya da konaklama ile başına gelebilecek sorunları çözmede ve öğrenciyi yönlendirme yardımcı olmalıdır.  Gerekli durumlarda ve öğrenci talep ettiğinde geri dönüş için havalimanı taxi transfer ve uçak bileti organizasyonunu da yapmalıdır.

Yurtdışında eğitim için en doğru seçimi yapabilmek tüm bu kriterleri doğru ve size uygun olacak şekilde gerçekleştiren bir yurtdışı eğitim acentesi sayesinde mümkündür.

Hakkında daha fazla bilgi için İngiltere dil okulları ziyaret edin  http://www.afegitim.com/

Published at: Articlicious Article Directoryhttp://articlicious.com

Click here for Article Source

%d bloggers like this: