YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI ŞİRKETİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Yurtdışı eğitim sektörünün büyümesiyle beraber yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Eğitim bakanlığı bu gidişatın ve öğrencilerin yaşadığı sorunların önüne geçebilmek için sektörde bulunan tüm yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerine bir dernek altında toplanmalarını aksi halde kapatılacakları bilgisini gönderdi. Bu sebeple 2913 yılına Yurtdışı Eğitimin sektörünün en büyük ve kapsamlı derneği olan YEDAD (Yurtdışı Eğitim Danışmanları ve Acenteleri Derneği) kuruldu. Bu derneğe sektörde yer alan tecrübeli  117 firma üye olmaya hak kazanmıştır.

Mayıs 2001 yılında kurulan UED(uluslar arası Eğitim Danışmanları Derneği) Türkiye’de ki seçkin  40 firmadan oluşmaktadır. UED, Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği, yurtdışında eğitim konusunda danışmanlık hizmeti veren en güvenilir danışmanlık şirketlerini bir araya getiren, kaliteli ve yüksek standartta hizmet anlayışını benimsemiş acentelerden oluşan Türkiye’nin yurtdışı eğitim alanında ki ilk derneğidir.

Hızla büyüyen yurtdışı eğitim sektörünü ve hizmet almak isteyen her yaştan gruba ait kişiyi güvence arlına almak amacıyla kurulmuş YEDAD ve UED nin misyonu; uluslar arası eğitim almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına en uygun olan programı belirlemek, bu kişiler ile yurtdışındaki eğitim kurumları arasında köprü vazifesi görmek ve katılımcılara sorunsuz bir eğitim süreci yaşatmak için gerekli çalışmaları ve denetimleri yapmaktır.

Eğitim danışmanlığı da oldukça ciddi, alanında donanım gerektiren bir meslek dalıdır. Bir yurtdışı eğitim danışmanının, yurtdışı yaşam tecrübesinin olması ve yurtdışında eğitim almış olması şarttır. Bir yurtdışı eğitim danışmanlığı Acentesi çeşitli sebeplerle eğitim almak isteyen bir kişiye  eğitim planları ile ilgili, hedeflerine ve bütçelerine göre  en çok verim alabileceği  programları öneren ve bu doğrultuda danışmanlık hizmeti veren kurum ve kişilerdir.

Eğitim danışmanı ünvanına sahip olan kişinin; bu hizmeti talep eden katılımcıya hedefleri, bütçesi, kalmak istediği süre, almak istediği program gibi kriterleri göz önünde bulundurarak öneride bulunması gerekir.  Bu doğrultuda kişinin hangi ülke ya da şehirde mutlu olacağını, eğitim seviyesini, yabancı dil seviyesini ve eğitim-yaşam giderleri için ayırdığı bütçeyi göz önünde bulundurması gerekir. Katılımcının gideceği ülke ve program ortak kararla belirlendikten sonra, gidilecek ülkenin yaşam koşulları, sağlık hakları, iklim şartları ve konaklama seçenekleri ile ilgili detaylı ve güncel bilgi verilmelidir.

İyi bir eğitim danışmanı, tüm prosedürü titizlikle tamamladıktan ve bilgileri eksiksiz verdikten sonra katılımcıya eğitim süreci boyunca her konuda destek olmakla yükümlüdür. Eğitim alan kişinin konaklama ya da eğitim aldığı kurumla ilgili yaşayacağı her türlü sorunu, eğitim danışmanı aracılığı ile en kısa sürede çözebilmelidir.

Yurtdışı eğitim sürecini sorunsuz ve verimli bir şekilde  tamamlayabilmek için önerimiz bir YEDAD ya da UED üyesi yurtdışı eğitim danışmanlığı şirket ile okul seçiminizi ve vize, Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin http://www.afegitim.com/

Published at: Articlicious Article Directoryhttp://articlicious.com

Click here for Article Source

%d bloggers like this: